Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español



   Paris - Tours    
  Milano-Torino   

 Server time: 17 Oct 2018 16:00:41 CET
Homepage   |   Games  |   Calendar   |   Login / Subscribe  
Tre Valli Varesine 2018
Italy  /  9 October

Edition: 98 (192.9 Km)
Winner: SKUJINS Toms



Race Winners

2018 SKUJINS Toms

2017 GENIEZ Alexandre

2016 COLBRELLI Sonny

2015 NIBALI Vincenzo

2014 ALBASINI Michael

2013 DURASEK Kristijan

2012 VEILLEUX David

2011 REBELLIN Davide

2010 MARTIN Daniel

2009 SANTAMBROGIO Mauro

2008 GINANNI Francesco

2007 MURRO Christian

2006 GARZELLI Stefano

2005 GARZELLI Stefano

2004 WEGMANN Fabian

2003 DI LUCA Danilo

2002 RATTI Eddy

2001 CELESTINO Mirko

2000 DONATI Massimo

1999 BARBERO Sergio

1998 REBELLIN Davide

1997 CARUSO Roberto

1996 GUIDI Fabrizio

1995 CARUSO Roberto

1994 CHIAPPUCCI Claudio

1993 GHIROTTO Massimo

1992 GHIROTTO Massimo

1991 BONTEMPI Guido

1990 RICHARD Pascal

1989 BUGNO Gianni

1988 SARONNI Giuseppe

1987 BALLERINI Franco

1986 BONTEMPI Guido

1985 MANTOVANI Giovanni

1984 GAVAZZI Pierino

1983 PAGANESSI Alessandro

1982 GAVAZZI Pierino

1981 BRAUN Gregor

1980 SARONNI Giuseppe

1979 SARONNI Giuseppe

1978 MOSER Francesco

1977 SARONNI Giuseppe

1976 MOSER Francesco

1975 FABBRI Fabrizio

1974 CONTI Costantino

1973 PAOLINI Enrico

1972 SANTAMBROGIO Giacinto

1971 POLIDORI Giancarlo

1970 MOTTA Gianni

1969 Marino Basso (Ita)

1968 MERCKX Eddy

1967 MOTTA Gianni

1966 MOTTA Gianni

1965 MOTTA Gianni

1964 VIGNA Marino

1963 ZILIOLI Italo

1962 Giuseppe Ferrardi (Ita)

1961 VANNITSEN Willy

1960 DEFILIPPIS Nino

1959 BRUNI Dino

1958 NICOLO Carlo

1957 DERIJCKE Germain

1956 NENCINI Gastone

1955 COPPI Fausto

1954 ALBANI Giorgio

1953 DEFILIPPIS Nino

1952 MINARDI Giuseppe

1951 DE SANTI Guido

1950 BEVILACQUA Antonio

1949 LOGLI Nedo

1948 COPPI Fausto

1947 MAGNI Fiorenzo

1946 MOLLO Enrico

1945 LEONI Adolfo

1942 Luciano Succi (Ita)

1941 COPPI Fausto

1940 Cino Cinelli (Ita)

1939 Olimpio Bizzi (Ita)

1938 BARTALI Gino

1937 Olimpio Bizzi (Ita)

1936 Cesare Del Cancia (Ita)

1935 Piero Chiappini (Ita)

1934 Severino Canavesi (Ita)

1933 Alfredo Bovet (Ita)

1932 Domenico Piomontesi (Ita)

1931 Luigi Giacobe (Ita)

1930 BINDA Albino

1929 Ambrogio Morelli (Ita)

1928 Battista Visconti (Ita)

1927 Renato Zanone (Ita)

1926 Mario Bonvicini (Ita)

1925 Giovanni Tizzoni (Ita)

1924 FERRARIO Libero

1923 BRUSATORI Felice

1922 PIEMONTESI Domenico

1921 Adriano Zamaga (Ita)

1920 ROSA Raimundo

1919 BESTETTI Pierino




Classifications > General Classification
Sub Classifications


1. SKUJINS Toms TFS 04:55:41
2. PINOT Thibaut GFC 04:55:41
3. KENNAUGH Peter BOH 04:55:41
4. WOODS Michael EFD 04:55:41
5. FRANK Mathias ALM 04:55:41
6. KELDERMAN Wilco SUN 04:55:45
7. URAN URAN Rigoberto EFD 04:55:54
8. SIMON Julien COF 04:55:54
9. VISCONTI Giovanni TBM 04:55:54
10. BRAMBILLA Gianluca TFS 04:55:54
11. CATTANEO Mattia ANS 04:55:54
12. KONRAD Patrick BOH 04:55:54
13. CICCONE Giulio BRD 04:55:54
14. BENNETT George TLJ 04:55:54
15. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOV 04:55:54
16. GENIEZ Alexandre ALM 04:55:54
17. VILLELLA Davide AST 04:55:54
18. OOMEN Sam SUN 04:55:54
19. BUCHMANN Emanuel BOH 04:55:54
20. NIBALI Vincenzo TBM 04:55:54
21. REICHENBACH Sébastien GFC 04:55:54
22. ROGLIC Primoz TLJ 04:55:54
23. BARDET Romain ALM 04:55:54
24. PONZI Simone NIP 04:56:43
25. BOIVIN Guillaume ICA 04:56:43
26. CANOLA Marco NIP 04:56:43
27. BERHANE TEWELDEMEDHIN Natnael DDD 04:56:43
28. GAVAZZI Francesco ANS 04:56:43
29. VELASCO Simone WIL 04:56:43
30. SCHULTZ Nicholas CJR 04:56:43
31. KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi DDD 04:56:43
32. WACKERMANN Luca BRD 04:56:43
33. ROTA Lorenzo BRD 04:56:43
34. DÍAZ GALLEGO José Manuel ICA 04:56:43
35. TOLHOEK Antwan TLJ 04:56:43
36. RAVASI Edward UAD 04:56:43
37. PERNSTEINER Hermann TBM 04:56:43
38. VERONA QUINTANILLA Carlos MTS 04:56:43
39. SCHÖNBERGER Sebastian WIL 04:56:43
40. BADILATTI Matteo ICA 04:56:43
41. CATALDO Dario AST 04:56:45
42. ROSSETTO Stéphane COF 04:56:45
43. FORMOLO Davide BOH 04:56:45
44. POWER Robert MTS 04:56:47
45. SANTAROMITA Ivan NIP 04:56:47
46. TIZZA Marco NIP 04:57:19
47. SBARAGLI Kristian ICA 04:57:19
48. FICARA Pierpaolo AMO 04:57:19
49. MAJKA Rafal BOH 04:57:21
50. SENNI Manuel BRD 04:58:24
51. CHEREL Mickaël ALM 04:58:33
52. BAGIOLI Nicola NIP 04:58:33
53. SANCHEZ GIL Luis Leon AST 04:58:33
54. TROSINO Mirko AMO 04:58:33
55. RAGGIO Luca WIL 04:58:33
56. GRIVKO Andriy AST 04:58:33
57. GABBURO Davide AMO 04:58:33
58. QUINTANA ROJAS Dayer Uberney MOV 04:58:33
59. GAUDU David GFC 04:58:33
60. CONCI Nicola TFS 04:58:33
61. OLIVIER Daan TLJ 04:58:33
62. FIRSANOV Serguei GAZ 04:58:33
63. LAGUTIN Sergey GAZ 04:58:33
64. GESINK Robert TLJ 04:58:33
65. GEBREMEDHIN ANDEMESKEL Awet ICA 04:58:33
66. FARIA DA COSTA Rui Alberto UAD 04:58:33
67. BENEDETTI Cesare BOH 04:59:51
68. GAZZARA Michele SMV 05:00:07
69. MASNADA Fausto ANS 05:00:07
70. PELLIZOTTI Franco TBM 05:01:23
71. TRENTIN Matteo MTS 05:01:23
72. FEDELI Alessandro UNI 05:01:23
73. HERRADA LOPEZ José COF 05:01:23
74. LADAGNOUS Matthieu GFC 05:01:23
75. DE TIER Floris TLJ 05:02:04
76. BOUWMAN Koen TLJ 05:02:04
77. ZARDINI Edoardo WIL 05:02:29
78. LE TURNIER Mathias COF 05:03:15
79. GASTAUER Ben ALM 05:03:44
80. LATOUR Pierre ALM 05:03:44
81. HAMILTON Lucas MTS 05:03:44
82. PEDRERO LOPEZ Antonio MOV 05:03:44
83. MARTINELLI Ivan AZT 05:03:47
84. FRAPPORTI Mattia ANS 05:05:59
85. RIABUSHENKO Aliaksandr UAD 05:05:59
86. DI SANTE Antonio SMV 05:05:59
87. GARIOSO Andrea AZT 05:05:59
88. PUCCIONI Dario SMV 05:05:59
89. ALBANESE Vincenzo BRD 05:05:59
90. BAGIOLI Andrea UAD 05:05:59
91. STANNARD Robert MTS 05:05:59









--- advertisement ---