Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol



   La Madrid Challenge by La Vuelta    
  World TimeTrial Championship (WE)   

 Server time: 11 Dec 2018 03:51:53 CET
Homepage   |   Games  |   Calendar   |   Login / Subscribe  
World TimeTrial Championship (MU) 2018
Austria  /  24 September

Edition: 23 (27.8 Km)
Winner: BJERG Mikkel


Race Winners

2018 BJERG Mikkel

2017 BJERG Mikkel

2016 MATHIS Marco

2015 W▄RTZ SCHMIDT Mads

2014 FLAKEMORE Campbell

2013 HOWSON Damien

2012 VOROBYEV Anton

2011 DURBRIDGE Luke

2010 PHINNEY Taylor

2009 BOBRIDGE Jack

2008 MALORI Adriano

2007 BOOM Lars

2006 CORNU Dominique

2005 IGNATIEV Mikhail

2004 BRAJKOVIC Janez

2003 FOTHEN Markus

2002 VAITKUS Tomas

2001 PATE Danny

2000 PETROV Evgeni

1999 GUTIERREZ PALACIOS JosÚ Ivan

1998 HUSHOVD Thor

1997 MALBERTI Fabio

1996 SIRONI Gianluca




Classifications > General Classification
Sub Classifications


1. BJERG Mikkel UDEN 32:31.05
2. VAN MOER Brent UBEL 00:33:00
3. NORSGAARD JěRGENSEN Mathias UDEN 00:38:00
4. AFFINI Edoardo UITA 00:44:00
5. HAYTER Ethan UGBR 00:45:00
6. FOSS Tobias UNOR 00:50:00
7. MCNULTY Brandon UUSA 00:52:00
8. DE BOD Stefan URSA 00:59:00
9. SOBRERO Matteo UITA 01:01:00
10. SCOTSON Callum UAUS 01:01:00
11. BISSEGGER Stefan USUI 01:01:00
12. GAMPER Patrick UAUT 01:03:00
13. LEKNESSUND Andreas UNOR 01:03:00
14. K─MNA Lennard UGER 01:04:00
15. KANTER Max UGER 01:05:00
16. EENKHOORN Pascal UNED 01:06:00
17. PADUN Mark UUKR 01:07:00
18. BRUNEL Alexys UFRA 01:08:00
19. OTRUBA Jakub UCZE 01:11:00
20. LEYSEN Senne UBEL 01:18:00
21. ZUKOWSKY Nick UCAN 01:20:00
22. MACIEJUK Filip UPOL 01:22:00
23. HECHT Gage UUSA 01:22:00
24. VAN DEN BERG Julius UNED 01:24:00
25. O'LOUGHLIN Michael UIRL 01:27:00
26. WIRTGEN Tom ULUX 01:30:00
27. TANFIELD Charlie UGBR 01:31:00
28. OLIVEIRA Ivo UPOR 01:34:00
29. CASTRILLO Jaime UESP 01:38:00
30. ALMEIDA JoŃo UPOR 01:39:00
31. PRICE-PEJTERSEN Johan UDEN 01:40:00
32. CHERKASOV Nikolay URUS 01:42:00
33. PEAK Barnabas UHUN 01:44:00
34. WILDAUER Markus UAUT 01:44:00
35. GUERNALEC Thibault UFRA 01:48:00
36. KONYCHEV Alexander UITA 01:53:00
37. MAIN Kent URSA 02:00:00
38. MCDUNPHY Conn UIRL 02:06:00
39. HIRSCHI Marc USUI 02:07:00
40. ROBERGE Adam UCAN 02:08:00
41. PRIMOZIC Jaka USLO 02:33:00
42. VAHTRA Norman UEST 02:37:00
43. FERREYRA GELDREZ Diego Agustin UCHI 02:50:00
44. TU Sergio UTPE 02:53:00
45. STOJNIC Veljko USRB 02:55:00
46. MILTIADIS Andreas UCYP 02:57:00
47. MATSUDA Shoi UJAP 02:58:00
48. CHZHAN Igor UKAZ 03:00:00
49. YAMAMOTO Masaki UJAP 03:00:00
50. LEYDER Pit ULUX 03:08:00
51. RIKUNOV Petr URUS 03:12:00
52. BATSAIKHAN Tegshbayar UMGL 03:15:00
53. STOCEK Matus USVK 03:20:00
54. EBRAHIM Redwan UETH 03:24:00
55. MULUEBERHAN Henok UERI 03:36:00
56. PARRA JosÚ FÚlix UESP 03:37:00
57. MALIEIEV Timur UUKR 03:39:00
58. BABIC Adrian USVK 03:41:00
58. PETROVSKI Andrej UMKD 03:41:00
60. SAINBAYAR Jamnaljamts UMGL 03:49:00
61. HABTOM TEKLE Awet UERI 03:52:00
62. MUGISHA Samuel URWA 03:52:00
63. ILIC Ognjen USRB 04:03:00
64. PENKO Izidor USLO 04:13:00
65. ARERUYA Joseph URWA 04:23:00
66. DAUMONT Paul UBUR 04:47:00
67. EJGU BEZA Million UETH 05:31:00
68. MIKAYILZADE Musa UAZE 06:46:00
69. HARAKAT Othman UMAR 07:13:00
70. COLE Tyler UTTO 13:28:00








--- advertisement ---