Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol



   World TimeTrial Championship (WE)    
  World Road Championship (MU)   

 Server time: 17 Oct 2018 16:47:26 CET
Homepage   |   Games  |   Calendar   |   Login / Subscribe  
World TimeTrial Championship (ME) 2018
Austria  /  26 September

Edition: 25 (52.5 Km)
Winner: DENNIS Rohan


Race Winners

2018 DENNIS Rohan

2017 DUMOULIN Tom

2016 MARTIN Tony

2015 KIRYIENKA Vasil

2014 WIGGINS Bradley

2013 MARTIN Tony

2012 MARTIN Tony

2011 MARTIN Tony

2010 CANCELLARA Fabian

2009 CANCELLARA Fabian

2008 GRABSCH Bert

2007 CANCELLARA Fabian

2006 CANCELLARA Fabian

2005 ROGERS Michael

2004 ROGERS Michael

2003 ROGERS Michael

2002 BOTERO ECHEVERRY Santiago

2001 ULLRICH Jan

2000 HONCHAR Serhiy

1999 ULLRICH Jan

1998 OLANO MANZANO Abraham

1997 JALABERT Laurent

1996 ZUELLE Alex

1995 INDURAIN LARRAYA Miguel

1994 BOARDMAN Christopher




Classifications > General Classification
Sub Classifications


1. DENNIS Rohan NAUS 01:03:02
2. DUMOULIN Tom NNED 01:21:00
3. CAMPENAERTS Victor NBEL 01:21:00
4. KWIATKOWSKI Michal NPOL 02:04:00
5. OLIVEIRA Nelson Filipe Santos Simoes NPOR 02:14:00
6. CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan NESP 02:17:00
7. MARTIN Tony NGER 02:25:00
8. BEVIN Patrick NNZL 02:34:00
9. KIRYIENKA Vasil NBLR 03:07:00
10. MADSEN Martin Toft NDEN 03:23:00
11. SCHACHMANN Maximilian NGER 03:39:00
12. K▄NG Stefan NSUI 03:44:00
13. LUTSENKO Alexey NKAZ 04:07:00
14. BARTA Jan NCZE 04:08:00
15. ROSSKOPF Joey NUSA 04:20:00
16. KELDERMAN Wilco NNED 04:21:00
17. BODNAR Maciej NPOL 04:22:00
18. KRAGH ANDERSEN S°ren NDEN 04:28:00
19. VAN EMDEN Jos NNED 04:33:00
20. THOMAS Benjamin NFRA 04:44:00
21. KANGERT Tanel NEST 04:45:00
22. SOLER GIMENEZ Marc NESP 04:47:00
23. JUNGELS Bob NLUX 04:47:00
24. CERNY Josef NCZE 04:49:00
25. BOND Hamish NNZL 04:50:00
26. BRANDLE Matthias NAUT 04:51:00
27. VAN GARDEREN Tejay NUSA 04:53:00
28. DE MARCHI Alessandro NITA 05:05:00
29. DOWSETT Alex NGBR 05:24:00
30. FELLINE Fabio NITA 05:25:00
31. TRATNIK Jan NSLO 05:38:00
32. HOULE Hugo NCAN 05:39:00
33. SIVAKOV Pavel NRUS 05:49:00
34. PAILLOT Yoann NFRA 05:57:00
35. GEOGHEGAN HART Tao NGBR 06:03:00
36. PREIDLER Georg NAUT 06:12:00
37. CONTRERAS PINZON Rodrigo NCOL 06:20:00
38. GRIVKO Andriy NUKR 06:22:00
39. GRMAY Tsgabu Gebremaryam NETH 06:23:00
40. SKJERPING Kristoffer NNOR 06:24:00
41. GONCALVES DOMINGOS Andre Maciel NPOR 06:29:00
42. VOROBYEV Anton NRUS 06:34:00
43. KONOVALOVAS Ignatas NLTU 06:47:00
44. SKUJINS Toms NLAT 06:47:00
45. SEPULVEDA Eduardo NARG 06:49:00
46. ROCHE Nicholas NIRL 07:03:00
47. DILLIER Silvan NSUI 07:03:00
48. LUDVIGSSON Tobias NSWE 07:05:00
49. MULLEN Ryan NIRL 07:17:00
50. DE PLUS Laurens NBEL 08:14:00
51. BAGDONAS Gediminas NLTU 08:16:00
52. CANECKY Marek NSVK 10:50:00
53. WAIS Ahmad Badreddin NSYR 15:30:00
54. PRAYOGO Dealton Nur Arif NINA 17:33:00
55. CHIU Ho San NHKG 18:05:00
56. CHRISTOPHER Darel NBVI 28:41:00









--- advertisement ---