Language: English | Nederlands | Franįais | Italiano | Espaņol



   World TimeTrial Championship (MU)    
  World Road Championship (MU)   

 Server time: 18 Nov 2019 19:41:27 CET
Homepage   |   Games  |   Calendar   |   Login / Subscribe  
World TimeTrial Championship (ME) 2019
United Kingdom  /  25 September

Edition: 26 (54.0 Km)
Winner: DENNIS Rohan


Race Winners

2019 DENNIS Rohan

2018 DENNIS Rohan

2017 DUMOULIN Tom

2016 MARTIN Tony

2015 KIRYIENKA Vasil

2014 WIGGINS Bradley

2013 MARTIN Tony

2012 MARTIN Tony

2011 MARTIN Tony

2010 CANCELLARA Fabian

2009 CANCELLARA Fabian

2008 GRABSCH Bert

2007 CANCELLARA Fabian

2006 CANCELLARA Fabian

2005 ROGERS Michael

2004 ROGERS Michael

2003 ROGERS Michael

2002 BOTERO ECHEVERRY Santiago

2001 ULLRICH Jan

2000 HONCHAR Serhiy

1999 ULLRICH Jan

1998 OLANO MANZANO Abraham

1997 JALABERT Laurent

1996 ZUELLE Alex

1995 INDURAIN LARRAYA Miguel

1994 BOARDMAN Christopher




Classifications > General Classification
Sub Classifications


1. DENNIS Rohan NAUS 00:00:1:05
2. EVENEPOEL Remco NBEL 01:08:00
3. GANNA Filippo NITA 01:55:00
4. BEVIN Patrick NNZL 01:57:00
5. DOWSETT Alex NGBR 02:01:00
6. CRADDOCK Lawson NUSA 02:07:00
7. KANGERT Tanel NEST 02:07:00
8. OLIVEIRA Nelson Filipe Santos Simoes NPOR 02:09:00
9. MARTIN Tony NGER 02:27:00
10. KÜNG Stefan NSUI 02:46:00
11. CAMPENAERTS Victor NBEL 02:49:00
12. ROGLIC Primoz NSLO 03:00:00
13. DURBRIDGE Luke NAUS 03:00:00
14. ARCHIBALD John NGBR 03:10:00
15. VAN BAARLE Dylan NNED 03:36:00
16. AFFINI Edoardo NITA 03:37:00
17. ASGREEN Kasper NDEN 03:37:00
18. LATOUR Pierre NFRA 03:44:00
19. HAGA Chad NUSA 03:57:00
20. BODNAR Maciej NPOL 04:00:00
21. VAN EMDEN Jos NNED 04:01:00
22. POLITT Nils NGER 04:10:00
23. GRADEK Kamil NPOL 04:12:00
24. CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan NESP 04:18:00
25. LUTSENKO Alexey NKAZ 04:29:00
26. DUNBAR Eddie NIRL 04:46:00
27. HOULE Hugo NCAN 04:57:00
28. THOMAS Benjamin NFRA 04:57:00
29. MADSEN Martin Toft NDEN 04:58:00
30. MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe NCOL 05:04:00
31. KIRYIENKA Vasil NBLR 05:15:00
32. MULLEN Ryan NIRL 05:16:00
33. BARTA Jan NCZE 05:21:00
34. JUNGELS Bob NLUX 05:36:00
35. IMHOF Claudio NSUI 06:11:00
36. TRATNIK Jan NSLO 06:14:00
37. FOMINYKH Daniil NKAZ 06:50:00
38. CERNY Josef NCZE 06:55:00
39. MAS BONET Lluis NESP 07:01:00
40. BRANDLE Matthias NAUT 07:22:00
41. DE BOD Stefan NRSA 07:25:00
42. EVTUSHENKO Alexander NRUS 08:14:00
43. SEPULVEDA Eduardo NARG 08:44:00
44. FENG Chun Kai NTPE 09:22:00
45. NAVARDAUSKAS Ramunas NLTU 10:35:00
46. CULLY Jan Andrej NSVK 10:54:00
47. KHALMURATOV Muradjan NUZB 12:13:00
48. LAMPAERT Yves NBEL 13:16:00
49. AGUSTSSON Runar Orn NICL 14:44:00
50. WAIS Ahmad Badreddin NSYR 14:45:00
51. GROSU Eduard Michael NROU 14:54:00
52. MIŅO BAEZ Gustavo Adolfo NPAR 15:30:00
53. ALKHALAIFAH Khaled NKUW 15:32:00
54. ALALI Saied Jafer NKUW 15:51:00
55. COETZEE Dirk NNAM 15:54:00
56. AL JASER Nazir NSYR 24:57:00
57. SYSMONDS Christopher NGHA 28:15:00








--- advertisement ---