Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol



   World TimeTrial Championship (MU)    
  World TimeTrial Championship (ME)   

 Server time: 17 Oct 2018 15:32:15 CET
Homepage   |   Games  |   Calendar   |   Login / Subscribe  
World TimeTrial Championship (WE) 2018
Austria  /  25 September

Edition: 25 (27.8 Km)
Winner: VAN VLEUTEN Annemiek


Race Winners

2018 VAN VLEUTEN Annemiek

2017 VAN VLEUTEN Annemiek

2016 NEBEN Amber

2015 VILLUMSEN Linda Melanie

2014 BRENNAUER Lisa

2013 VAN DIJK Ellen

2012 ARNDT Judith

2011 ARNDT Judith

2010 POOLEY Emma

2009 ARMSTRONG Kristin

2008 NEBEN Amber

2007 KUPFERNAGEL Hanka

2006 ARMSTRONG Kristin

2005 TH▄RIG Karin

2004 TH▄RIG Karin

2003 SOMARRIBA ARROLA Joane

2002 ZABIROVA Zoulfia

2001 LONGO-CIPRELLI Jeannie

2000 HOLDEN Mari

1999 ZIJLAARD - VAN MOORSEL Leontien

1998 ZIJLAARD - VAN MOORSEL Leontien

1997 LONGO-CIPRELLI Jeannie

1996 LONGO-CIPRELLI Jeannie

1995 LONGO-CIPRELLI Jeannie

1994 KURRECK Karen




Classifications > General Classification
Sub Classifications


1. VAN VLEUTEN Annemiek NNED 34:25.36
2. VAN DER BREGGEN Anna NNED 00:28:00
3. VAN DIJK Ellen NNED 01:25:00
4. KIRCHMANN Leah NCAN 01:26:00
5. THOMAS Leah NUSA 01:32:00
6. BRAND Lucinda NNED 01:42:00
7. NEBEN Amber NUSA 01:47:00
8. CANUEL Karol-Ann NCAN 02:15:00
9. LONGO BORGHINI Elisa NITA 02:17:00
10. WILES Tayler NUSA 02:31:00
11. WILLIAMS Georgia NNZL 02:33:00
12. MATHIESEN Pernille NDEN 02:34:00
13. LABOUS Juliette NFRA 02:39:00
14. BRENNAUER Lisa NGER 02:48:00
15. WORRACK Trixi NGER 03:02:00
16. FAHLIN Emilia NSWE 03:09:00
17. REUSSER Marlen NSUI 03:11:00
18. UTTRUP LUDWIG Cecilie NDEN 03:16:00
19. CORDON-RAGOT Audrey NFRA 03:17:00
20. AMIALIUSIK Alena NBLR 03:19:00
21. PIRRONE Elena NITA 03:31:00
22. BARNES Alice NGBR 03:41:00
23. SIMMONDS Hayley NGBR 03:47:00
24. HEINE Vita NNOR 03:48:00
25. RITTER Martina NAUT 03:51:00
26. LEPISTÍ Lotta NFIN 03:55:00
27. SHAPIRA Omer NISR 03:59:00
28. DUYCK Ann Sophie NBEL 03:59:00
29. YONAMINE Eri NJPN 04:00:00
30. GARCIA Margarita Victoria NESP 04:09:00
31. SHEKEL Olga NUKR 04:09:00
32. IAKOVENKO Anastasia NRUS 04:10:00
33. MURPHY Kelly NIRE 04:19:00
34. YAPURA PLAZA Anabel Maria Fernanda NARG 04:21:00
35. CHRISTOFOROU Antri NCYP 04:30:00
36. KONONENKO Valeriya NUKR 04:34:00
37. MAYER Barbara NAUT 04:40:00
38. KORVASOV┴ Tereza NCZE 05:00:00
39. RADOTIC Mia NCRO 05:04:00
40. GAFINOVITZ Rotem NISR 05:09:00
41. BURNS Eileen NIRE 05:10:00
42. NOVOLODSKAIA Mariia NRUS 05:25:00
43. SAIFUTDINOVA Natalya NKAZ 05:46:00
44. FASOI Varvara NGRE 06:08:00
45. POTAPOVA Faina NKAZ 06:29:00
46. GEBRU Eyeru Tesfoam NETH 06:34:00
47. ESP═NOLA Agua Marina NPAR 06:46:00
48. JASEKOVA Tatiana NSVK 06:48:00
49. CAMPBELL Teniel NTTO 07:18:00
50. DEBESAY Mosana NERI 07:32:00
51. PU Yi Xian NCHN 07:37:00









--- advertisement ---