Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español



   World TimeTrial Championship (ME)    
  World Road Championship (WE)   

 Server time: 16 Dec 2019 06:21:45 CET
Page d'accueil   |   Jeux  |   Calendrier   |   Connectez-vous / S'inscrire  
World Road Championship (MU) 2019
United Kingdom  /  27 Septembre

Edition: 24 (173.0 Km)
Winner: BATTISTELLA Samuele


Race Winners

2019 BATTISTELLA Samuele

2018 HIRSCHI Marc

2017 COSNEFROY Benoit

2016 HALVORSEN Kristoffer

2015 LEDANOIS Kevin

2014 BYSTROM Sven Erik

2013 MOHORIC Matej

2012 LUTSENKO Alexey

2011 DEMARE Arnaud

2010 MATTHEWS Michael

2009 SICARD Romain

2008 DUARTE AREVALO Fabio Andres

2007 VELITS Peter

2006 CIOLEK Gerald

2005 GRABOVSKYY Dmytro

2004 SIUTSOU Kanstantsin

2003 LAGUTIN Sergey

2002 CHICCHI Francesco

2001 POPOVYCH Yaroslav

2000 PETROV Evgeni

1999 GIORDANI Leonardo

1998 BASSO Ivan

1997 ARVESEN Kurt-Asle

1996 FIGUERAS Giuliano




Classifications > General Classification
Sub Classifications


1. BATTISTELLA Samuele UITA 03:53:52
2. BISSEGGER Stefan USUI 00:00:00
3. PIDCOCK Thomas UGBR 00:00:00
4. HIGUITA GARCIA Sergio Andres UCOL 00:00:00
5. KRON Andreas Lorentz UDEN 00:00:00
6. FOSS Tobias UNOR 00:00:00
7. EENKHOORN Pascal UNED 00:00:38
8. BJERG Mikkel UDEN 00:00:38
9. BURGAUDEAU Mathieu UFRA 00:00:38
10. SLEEN Torjus UNOR 00:00:38
11. DEWULF Stan UBEL 00:00:38
12. ZIMMERMANN Georg UGER 00:00:38
13. GENIETS Kevin ULUX 00:00:38
14. GROVES Kaden UAUS 00:00:38
15. RUTSCH Jonas UGER 00:00:40
16. HULGAARD Morten Alexander UDEN 00:00:40
17. SAJNOK Szymon UPOL 00:00:42
18. STEWART Jake UGBR 00:00:52
19. VAN WILDER Ilan UBEL 00:01:28
20. SCHELLING Ide UNED 00:01:32
21. SCHMID Mauro USUI 00:02:01
22. PRONSKIY Vadim UKAZ 00:02:55
23. FROIDEVAUX Robin USUI 00:03:02
24. FEDOROV Yevgeniy UKAZ 00:03:02
25. FINKST Tilen USLO 00:03:02
26. ZUKOWSKY Nick UCAN 00:03:02
27. GUGLIELMI Simon UFRA 00:03:02
28. WRIGHT Fred UGBR 00:03:02
29. STOCEK Matus USVK 00:03:02
30. CARVALHO André UPOR 00:03:02
31. VALTER Attila UHUN 00:03:02
32. ISHIGAMI Masahiro UJAP 00:03:02
33. ANIOLKOWSKI Stanislaw UPOL 00:03:02
34. HOOLE Daan UNED 00:03:02
35. PEÁK Barnabas UHUN 00:03:02
36. JACOBS Johan USUI 00:03:02
37. JARC Aljaz USLO 00:03:06
38. OTRUBA Jakub UCZE 00:03:07
39. BALFOUR Stuart UGBR 00:03:07
40. JERMAN Ziga USLO 00:03:07
41. VERMAERKE Kevin UUSA 00:03:12
42. PHILIPSEN Jasper UBEL 00:05:08
43. ANDERSEN Idar UNOR 00:05:11
44. HEINSCHKE Leon UGER 00:05:11
45. SUTER Joel USUI 00:05:21
46. WILDAUER Markus UAUT 00:07:44
47. HALLER Patrick UGER 00:07:46
48. COVI Alessandro UITA 00:08:27
49. BRUSSENSKIY Gleb UKAZ 00:10:08
50. HEALY Ben UIRL 00:10:34
51. HEIDEMANN Miguel UGER 00:10:34
52. MACIEJUK Filip UPOL 00:10:34
53. SWEENEY Harrison UAUS 00:10:39
54. PAJUR Markus UEST 00:12:11
55. VAN DEN BERG Marijn UNED 00:12:42
56. WIRTGEN Luc ULUX 00:12:42
57. SALGUEIRO Carlos UPOR 00:12:42
58. CALLE Juan Fernando UCOL 00:12:42
59. REYNDERS Jens UBEL 00:12:42
60. GAMPER Patrick UAUT 00:12:42
61. BARTA Tomas UCZE 00:12:42
62. NORSGAARD JØRGENSEN Mathias UDEN 00:12:42
63. KISKONEN Siim UEST 00:12:42
64. MOLANO BENAVIDES Julian David UCOL 00:12:42
65. ELÓSEGUI Iñigo UESP 00:12:42
66. FATKULLIN Valerii URUS 00:12:42
67. LASINIS Venantas ULTU 00:12:42
68. KOLB Stefan UAUT 00:12:42
69. PRIMOZIC Jaka USLO 00:12:42
70. FERRI Gregorio UITA 00:12:42
71. WALLS Matthew UGBR 00:12:42
72. KRAWCZYK Szymon UPOL 00:12:42
73. MULUBERHAN Henok UERI 00:12:42
74. KARL Adam UHUN 00:12:42
75. SOWINSKI Artur UPOL 00:12:42
76. ALMEIDA João UPOR 00:12:42
77. BURTNIK Evan UCAN 00:12:42
78. ALEOTTI Giovanni UITA 00:12:42
79. BAZAN CLAVELES Oscar UARG 00:12:42
80. DELACROIX Théo UFRA 00:12:42
81. ADRIÁ Roger UESP 00:12:42
82. KUGAEVSKI Gleb URUS 00:12:42
83. PRITZEN Marc URSA 00:12:42
84. GERVAIS Laurent UCAN 00:12:42
85. WRIGHT Paul UNZL 00:12:42
86. RIKUNOV Petr URUS 00:12:42
87. URIANSTAD Martin Bugge UNOR 00:12:42
88. HOLSTAD Ludvik Aspelund UNOR 00:12:42
89. LYU Xianjing UCHN 00:12:42
90. GARRISON Ian UUSA 00:12:42
91. FINE Eddy UFRA 00:12:42
92. KLUCKERS Arthur ULUX 00:12:42
93. HÄNNINEN Jaakko UFIN 00:12:42
94. ZUCCO SCHIZZI Vitor UBRA 00:12:42
95. HEIDERSCHEID Colin ULUX 00:12:42
96. RIES Michel ULUX 00:12:42
97. HVIDEBERG Jonas Iversby UNOR 00:12:42
98. DINA Daniel UHUN 00:12:42
99. STOJNIC Veljko USRB 00:12:47
100. LOUVEL Matis UFRA 00:12:55
101. KELEMEN Petr UCZE 00:15:53
102. FOKIN Mikhail URUS 00:18:02
103. FOLTAN Adam USVK 00:20:35
104. KUBIS Lukas USVK 00:20:35
105. JORGENSON Matteo UUSA 00:20:35
106. OOSTHUIZEN Jason URSA 00:20:35
107. JENNER Samuel UAUS 00:20:35
108. LOPEZ Luis Enrique UHON 00:20:35
109. WHITE Nicholas UAUS 00:20:35
110. GIRMAY HAILU Biniam UERI 00:20:35
111. HORVATH Ziga USLO 00:20:37
112. IMAMURA Shunsuke UJAP 00:20:37
113. FUNG Ka Hoo UHKG 00:25:03









--- publicité ---