Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español



   G.P. Beghelli    
  Tre Valli Varesine   

 Server time: 17 Oct 2018 16:21:51 CET
Homepage   |   Games  |   Calendar   |   Login / Subscribe  
Paris - Tours 2018
France  /  7 October

Edition: 112 (211.0 Km)
Winner: KRAGH ANDERSEN Søren



Race Winners

2018 KRAGH ANDERSEN Søren

2017 TRENTIN Matteo

2016 GAVIRIA RENDON Fernando

2015 TRENTIN Matteo

2014 WALLAYS Jelle

2013 DEGENKOLB John

2012 MARCATO Marco

2011 VAN AVERMAET Greg

2010 FREIRE GOMEZ Oscar

2009 GILBERT Philippe

2008 GILBERT Philippe

2007 PETACCHI Alessandro

2006 GUESDON Frédéric

2005 ZABEL Erik

2004 DEKKER Erik

2003 ZABEL Erik

2002 PIIL Jakob

2001 VIRENQUE Richard

2000 TAFI Andrea

1999 WAUTERS Marc

1998 DURAND Jacky

1997 TCHMIL Andrei

1996 MINALI Nicola

1995 MINALI Nicola

1994 ZABEL Erik

1993 MUSEEUW Johan

1992 REDANT Hendrik

1991 CAPIOT Johan

1990 SORENSEN Rolf

1989 NIJDAM Jelle

1988 PIETERS Peter

1987 VAN DER POEL Adri

1986 ANDERSON Phil

1985 PEETERS Ludo

1984 KELLY Sean

1983 PEETERS Ludo

1982 VANDENBROUCKE Jean-Luc

1981 RAAS Jan

1980 WILLEMS Daniel

1979 ZOETEMELK Joop

1978 RAAS Jan

1977 ZOETEMELK Joop

1976 DE WITTE Ronald

1975 MAERTENS Freddy

1974 MOSER Francesco

1973 VAN LINDEN Rik

1972 VANTYGHEM Noel

1971 VAN LINDEN Rik

1970 TSCHAN Jurgen

1969 VAN SPRINGEL Herman

1968 REYBROUCK Guido

1967 VAN LOOY Rik

1966 REYBROUCK Guido

1965 KARSTENS Gerben

1964 REYBROUCK Guido

1963 DE ROO Jo

1962 DE ROO Jo

1961 WOUTERS Jos

1960 DE HAAN Jo

1959 VAN LOOY Rik

1958 DESMET Gilbert

1957 DE BRUYNE Alfred

1956 BOUVET Albert

1955 DUPONT Jacques

1954 SCODELLER Gilbert

1953 SCHILS Jozef

1952 GUEGAN Raymond

1951 DUPONT Jacques

1950 MAHE André

1949 RAMON Albrecht

1948 CAPUT Louis

1947 SCHOTTE Briek

1946 SCHOTTE Briek

1945 MAYE Paul

1944 TEISSEIRE Lucien

1943 GAUDIN Gabriel

1942 MAYE Paul

1941 MAYE Paul

1939 BONDUEL Frans

1938 ROSSI Jules

1937 DANNEELS Gustave

1936 DANNEELS Gustave

1935 LE GREVES René

1934 DANNEELS Gustave

1933 MERVIEL Jules

1932 MOINEAU Julien

1931 LEDUCQ André

1930 MARECHAL Jean

1929 FRANTZ Nicolas

1928 VERSCHUEREN Denis

1927 SUTER Heiri

1926 SUTER Heiri

1925 VERSCHUEREN Denis

1924 MOTTIAT Louis

1923 DEMAN Paul

1922 PELISSIER Henri

1921 PELISSIER Francis

1920 CHRISTOPHE Eugène

1919 TIBERGHIEN Hector

1918 MANTELET Charles

1917 THYS Philippe

1914 EGG Oscar

1913 CRUPELANDT Charles

1912 HEUSGHEM Louis

1911 LAPIZE Octave

1910 FABER François

1909 FABER François

1908 BEAUGENDRE Omer

1907 PASSERIEU Georges

1906 PETIT-BRETON Lucien

1901 FISCHER Jean

1896 PREVOST Eugene




Classifications > General Classification
Sub Classifications


1. KRAGH ANDERSEN Søren SUN 04:37:55
2. TERPSTRA Niki QST 00:00:25
3. COSNEFROY Benoit ALM 00:00:25
4. NAESEN Oliver ALM 00:01:14
5. MADOUAS Valentin GFC 00:01:14
6. BENOOT Tiesj LTS 00:01:14
7. VANMARCKE Sep EFD 00:01:14
8. GILBERT Philippe QST 00:01:14
9. VAN DER HOORN Taco RNL 00:01:24
10. VAN EMDEN Jos TLJ 00:01:24
11. DUPONT Timothy WGG 00:01:24
12. WALLAYS Jelle LTS 00:01:28
13. GONCALVES Jose TKA 00:01:28
14. DEMARE Arnaud GFC 00:01:55
15. TOUZÉ Damien AUB 00:01:55
16. TUSVELD Martijn SUN 00:01:57
17. EENKHOORN Pascal TLJ 00:02:12
18. NARVAEZ PRADO Jhonnatan QST 00:02:14
19. DILLIER Silvan ALM 00:02:25
20. VAN GENECHTEN Jonas VCC 00:02:25
21. DEVRIENDT Tom WGG 00:02:25
22. VAN ASBROECK Tom EFD 00:02:25
23. WYNANTS Maarten TLJ 00:02:25
24. VENTURINI Clément ALM 00:02:26
25. OFFREDO Yoann WGG 00:02:26
26. ASSELMAN Jesper RNL 00:02:26
27. GREIPEL André LTS 00:04:02
28. JAKOBSEN Fabio QST 00:04:02
29. VAN HOECKE Gijs TLJ 00:04:02
30. PASQUALON Andrea WGG 00:04:02
31. SINKELDAM Ramon GFC 00:04:02
32. BOIVIN Guillaume ICA 00:04:02
33. ROOSEN Timo TLJ 00:04:02
34. JANSE VAN RENSBURG Reinardt DDD 00:04:02
35. PETIT Adrien TDE 00:04:02
36. RICKAERT Jonas SVB 00:04:02
37. MÜLLER Patrick VCC 00:04:02
38. OURSELIN Paul TDE 00:04:02
39. CLAEYS Dimitri COF 00:04:02
40. FINETTO Mauro DMP 00:04:02
41. LE CUNFF Kévin AUB 00:04:02
42. VAN GESTEL Dries SVB 00:04:02
43. VAN GOETHEM Brian RNL 00:04:02
44. FEILLU Brice FST 00:04:02
45. CHAVANEL Sylvain TDE 00:04:02
46. JAKIN Alo AUB 00:04:02
47. BOASSON HAGEN Edvald DDD 00:04:02
48. BAK Lars Ytting LTS 00:07:19
49. EIKING Odd Christian WGG 00:07:19
50. PICHOT Alexandre TDE 00:07:19
51. DE BACKER Bert VCC 00:07:19
52. LANGEVELD Sebastian EFD 00:07:21
53. VERMOTE Julien DDD 00:08:52
54. PAILLOT Yoann AUB 00:08:52
55. LIGTHART Pim RNL 00:10:16
56. DUYN Huub VWC 00:10:45
57. VAN SCHIP Jan Willem RNL 00:10:56
58. ROY Jérémy GFC 00:12:13
59. FARAZIJN Maxime SVB 00:12:13
60. DELAGE Mickael GFC 00:12:13
61. MENTEN Milan SVB 00:12:13
62. PACHER Quentin VCC 00:12:13
63. EDET Nicolas COF 00:12:13
64. ABERASTURI IZAGA Jon EUS 00:12:13
65. BUGTER Luuc VWC 00:12:13
66. KNEISKY Morgan RLM 00:12:13
67. SWIFT Connor DDD 00:12:13
68. JENSEN August ICA 00:12:13
69. VAN LERBERGHE Bert COF 00:12:13
70. DE BONDT Dries VWC 00:12:13
71. DEBUSSCHERE Jens LTS 00:12:13
72. LAPORTE Christophe COF 00:12:13
73. LAMPAERT Yves QST 00:12:13
74. TURGIS Anthony COF 00:12:13
75. LEYSEN Senne VWC 00:12:13
76. BOL Cees SUN 00:12:13
77. CARDIS Romain TDE 00:12:13
78. VAN DEN BERG Julius EFD 00:12:13
79. MCLAY Daniel EFD 00:12:13
80. GROENEWEGEN Dylan TLJ 00:12:13
81. LE GAC Olivier GFC 00:12:13
82. SENECHAL Florian QST 00:12:13
83. LE BON Johan VCC 00:12:13
84. WELTEN Bram FST 00:12:13
85. DUVAL Julien ALM 00:12:13
86. MAES Nikolas LTS 00:12:13
87. WALSCHEID Max SUN 00:12:13
88. BRESCHEL Matti EFD 00:12:13
89. VERMEULEN Emiel RLM 00:20:32
90. MARTIN Tony TKA 00:20:32
91. IDJOUADIENNE Pierre RLM 00:20:32
92. RESTREPO VALENCIA Jhonatan TKA 00:20:32
93. GOLDSTEIN Omer ICA 00:20:32
94. STRAKHOV Dmitrii TKA 00:20:32
95. THOMSON Jay Robert DDD 00:20:32
96. DOUGALL Nick DDD 00:20:32
97. ANTOMARCHI Julien RLM 00:20:32
98. LEVEAU Jérémy DMP 00:20:32
99. GUERNALEC Thibault FST 00:20:32
100. GERARD Arnaud FST 00:20:32
101. VACHON Florian FST 00:20:32
102. FRISON Frederik LTS 00:20:32
103. MEURISSE Xandro WGG 00:20:32
104. JANSEN Amund Grøndahl TLJ 00:20:32









--- advertisement ---